AUTORSKÝ TÝM

Tomáš Guth Jarkovský

Larpům se věnuje ve srovnání s ostatními krátce. V civilním životě je vystudovaný matfyzák a k tomu pracuje jako dělník lidskoprávní politiky. Na samotné Čáře fungoval obsahová části, a od prvního uvedení přebral hlavní organizaci projektu a všechny přepisy či změny. 

Autorsky se dále podílel na larpu Belle Epoque a Malá záře. Zajímavé pro něj jsou intenzivní lidské příběhy, komplikované mezilidské vztahy, lidé vhozeni do nových krizových situací. V larpu je pro něj důležitá inovace a posouvání věcí. 

Tadeáš Hlavinka

Tadeáš Hlavinka je studentem žurnalistiky, externím spolupracovníkem České televize, knihomolem a kavárenským povalečem. Ve zbytku svého času se věnuje historii, především té moderní. Larpy hraje asi od roku 2009. Je jedním ze zakládajících členů autorského uskupení Rêverie. Do Rollingu vstoupil v roce 2017. Také se podílí na tvorbě hry Sündenfall.

Jan Šípal

Honza se věnuje amatérskému divadlu, historickému šermu a také tráví nezdravé množství času koukáním na filmy a seriály a čtením komiksů. Čára byl první larpový projekt, na kterém se nějak výrazněji podílel. Zajišťoval zde produkci, což znamená, že hráčům obstarával jídlo a střechu nad hlavou.

Vendula Borůvková

Vystudovala činoherní dramaturgii na brněnské JAMU. Pár let se divadlu aktivně věnovala, nakonec zakotvila u psaní příběhů. Živí se jako šéfredaktorka časopisu 100+1 historie, napsala několik divadelních her a dramatizací, dvě její rozhlasové hry natočil Český rozhlas. V nakladatelství HOST jí letos vyjde druhá kniha pro děti. Larpy hraje už jedenáct let, na několika se i podílela (Jude raus, Jménem republiky!, Karavana). A protože si vždycky myslela, že tvorba by měla mít nějaký větší smysl a přesah, je pyšná i na vzdělávací rolové hry o historii, které s Davidem F. Wagnerem připravili pro Post Bellum a projekt Česká duše (Tak tohle neprojde, Rozhlas 68).

Klára Příbramská

Vystudovala pedagogickou fakultu, konkrétně Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Larpům se věnuje od roku 2012, členkou Rollingu je od roku 2018. Od začátku jejího působení se věnovala tvorbě a kompletaci kostýmů, což byla také její práce na projektu Čára.

David František Wagner

 Larpům se věnuje dlouho a věnovat se jim ještě bude. Stejně tak se dlouho věnuje pedagogice (hlavně dějepisu, filozofie a jiných společenských věd) v nejrůznějších podobách – a dlouho se jí věnovat bude. Jeho historická práce se zaměřuje hlavně na problematiku menších církví ve dvacátém století. V současné době pracuje jako poradce poslanců za Piráty (Mikuláše Peksy a Lenky Kozlové), ale práci do spolku netahá.

Autorsky stojí za více larpy (Porta Rossa, Borograv, De la Bête, I speak only da Truth, Legie: Sibiřský příběh, Requiem: Reichskinder, Cave Canem, Válka o Prsten…), velmi důležitá je pro něj původnost, originalita a silné příběhy. Je jedním ze tří zakladatelů Rollingu a současným generálním ředitelem spolku. Má čtyři kočky.

NOVÍ ČLENOVÉ

Martin Kulich

Zevla