KONTAKT

cara@rolling.cz
+420 721 030 120

Za projektem Čára stojí Rolling, spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her (Fučíkova 283, 411 55 Terezín; IČ 02296802; bankovní spojení: 2300500209/2010; spisová značka L 10922 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem).

Informace o zpracování osobních údajů.

Čára se koná na území, které spravují Lesy České republiky. Chovejte se k přírodě prosím s respektem. 

Rolling najdete na

AUTOŘI

David František Wagner

Larpům se věnuje dlouho a věnovat se jim ještě bude. Stejně tak se dlouho věnuje pedagogice (hlavně dějepisu, filozofie a jiných společenských věd) v nejrůznějších podobách – a dlouho se jí věnovat bude. Jeho historická práce se zaměřuje hlavně na problematiku menších církví ve dvacátém století. V současné době pracuje jako poradce poslanců za Piráty (Mikuláše Peksy a Lenky Kozlové), ale práci do spolku netahá.

Autorsky stojí za více larpy (Porta Rossa, Borograv, De la Bête, I speak only da Truth, Legie: Sibiřský příběh, Requiem: Reichskinder, Cave Canem, Válka o Prsten…), velmi důležitá je pro něj původnost, originalita a silné příběhy. Je jedním ze tří zakladatelů Rollingu a současným generálním ředitelem spolku. Má čtyři kočky.

Tadeáš Hlavinka

Tadeáš Hlavinka je studentem žurnalistiky, externím spolupracovníkem České televize, knihomolem a kavárenským povalečem. Ve zbytku svého času se věnuje historii, především té moderní. Larpy hraje asi od roku 2009. Je jedním ze zakládajících členů autorského uskupení Rêverie. Do Rollingu vstoupil v roce 2017, ve spolku zastává funkci vedoucího klíčníka a šafáře skladu. Také se podílí na tvorbě hry Sündenfall.

Jan Šípal

Honza aktuálně studuje práva na Karlově Univerzitě. Kromě toho se věnuje amatérskému divadlu, historickému šermu a také tráví nezdravé množství času koukáním na filmy a seriály a čtením komiksů. Na larpy začal jezdit poměrně nedávno. Čára je první projekt, na kterém se nějak výrazněji podílí. Zajišťuje zde produkci, což znamená, že hráčům obstarává jídlo a střechu nad hlavou.

Vendula Borůvková

Vystudovala činoherní dramaturgii na brněnské JAMU. Pár let se divadlu aktivně věnovala, nakonec zakotvila u psaní příběhů. Živí se jako šéfredaktorka časopisu 100+1 historie, napsala několik divadelních her a dramatizací, dvě její rozhlasové hry natočil Český rozhlas. V nakladatelství HOST jí letos vyjde druhá kniha pro děti. Larpy hraje už jedenáct let, na několika se i podílela (Jude raus, Jménem republiky!, Karavana). A protože si vždycky myslela, že tvorba by měla mít nějaký větší smysl a přesah, je pyšná i na vzdělávací rolové hry o historii, které s Davidem F. Wagnerem připravili pro Post Bellum a projekt Česká duše (Tak tohle neprojde, Rozhlas 68).

Klára Příbramská

Studuje pedagogickou fakultu, konkrétně Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Larpům se věnuje od roku 2012, členkou Rollingu je od roku 2018. Od začátku jejího působení se věnuje tvorbě a kompletaci kostýmů, což je také její práce na projektu Čára.

Tomáš Guth Jarkovský

Larpům se věnuje ve srovnání s ostatními velmi krátce, a tak za sebou zatím nemá žádný výčet larpové nebo divadelní tvorby. V civilním životě je studentem informatiky a k tomu pracuje jako osobní asistent a poradce poslance. Na samotné Čáře funguje jako univezální kecálek do všeho, protože více hlav víc ví a někdo taky musí tahat bedny, protože to Davidovo kočky ještě nezvládaj.